Çalışma Alanlarımız

Dijital Çözümler

“Ajansınız için dijital bir bölüm açmayın, dijital olun” sözüne inanıyoruz. Dijital bir bölümümüz yok. İçeriklerimizi dijital mecralar için de düşünüyor, eğer hedef kitleniz bu alanda ise sadece dijital içerikler üretiyoruz. Tablet bilgisayarlar, akıllı telefonlar bizim için birer yayın mecrası. Bu mecraların interaktif özellikleri, bizim için okuyucuyu etkileşime geçirme fırsatı.

Dijital alanlar için yaptığımız uygulamalarda sesi, yazıyı, fotoğrafı, müziği, videoyu aynı ekranda buluşturuyor ve içeriklerimizdeki tüm duyguların eksiksiz olarak okuyucuya geçmesini sağlıyoruz

Yeni İnsanlar, Yeni İletişim

Dijital çözümler dediğimizde aklımıza sadece uygulamalar gelmiyor. Google’ın çoklu video görüşmesine imkan veren ürünü Google Hangout ile çeşitli yayınlar gerçekleştirebilir, bu yayınları Youtube üzerinden hedef kitlenize ulaştırabiliyoruz.

İnfografik ve Videografik

Artık insanların bilgileri okuma hızı artıyor. Bu hız ile birlikte bilginin sunuluş şekli de değişiyor. Videografik ve İnfografik bazen bir sayfalarca bir raporda yer alacak bilgileri tek bir sayfaya topluyor. Bilgiler anlaşılır olması için emsal bilgiler ile kıyaslanıyor ve halkın anlayabileceği, basit, güçlü, etkili görseller haline geliyor.

Bugün Avrupa’daki birçok haber ajansı günde yaklaşık 100 infografik servis ediyor.  İnfografikler gazetelerde, dergilerde, internette kullanılıyor, paylaşıldıkça daha fazla insana ulaşıyor.

Biz de çalışmalarınızı, anlatmak istediklerinizi sizin için infografik ya da videografik haline getiriyoruz. Bu sayede hikayenizi bambaşka bir sunum ile hedef kitlenize sunuyoruz.

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya bizim için bir amaç değil, sadece bir araç. Size, sadece sosyal medyada olmak için orada olmanızı söyleyemeyiz. Anlatacağınız hikayenizi sosyal medya üzerinden hedef kitlenize aktarabileceğinizi düşünürsek sosyal medyayı önerebiliriz.

Sosyal medya yönetiminde hikayelerinize odaklanırız. Gerçek bir kitleye, sizin çalışmalarınızı nasıl anlatabileceğimizi, nasıl bir etki yaratabileceğimizi düşünürüz. Bizim için öncelikli hedef sizi en çok takipçi sayısına ulaştırmak değil, doğru takipçileriniz ile en yüksek etkileşime ulaştırmaktır.

Video Prodüksiyon

İlk sözümüz “size bir video çekelim” olmuyor. Ama eğer çalışmalarınızı aktarmak için bir videoya ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsak, sizin için bir video önerebiliriz. Yıllarca televizyon gazeteciliği yapan, Türkiye’nin her bölgesinde, dünyanın birçok ülkesinde aktüel çekimler ile belgeseller, haberler oluşturan bir ekip olarak, sahada bir video prodüksiyon yapmak konusunda tereddütlerimiz olmuyor.

Bir videonun çekimlerinden, metin yazımına, kurgusundan, müziklerine kadar tüm aşamalarını başarı ile yerine getirip, televizyonlarda yayınlanabilecek kalitede işler üretiyoruz.

Sosyal Fayda İletişimi

Sivil Toplum Kuruluşları’nın  ve sosyal fayda alanında çalışan tüm kurumların Türkiye’nin geleceği için çok önemli çalışmalar yaptıklarını biliyoruz. Her biri birer “değişim katalizörü” olan sosyal fayda sağlayan projelerin medyada yeteri kadar yer bulduğuna inanmıyoruz. Bu nedenle Türkiye’ye sosyal fayda sağlayan tüm çalışmaların medyaya, paydaşlarına, çalışma yaptıkları kişilere, halka doğru ve etkili bir şekilde anlatabilmesi için iletişim projeleri geliştiriyoruz.

Sosyal fayda iletişimi konusundaki deneyimimizi başka STK’lara, ihtiyacı olan kurumlara aktarmak, Sivil Toplum Kuruluşları’nın iletişim alanında kapasite gelişimine katkıda bulunmak için çaba gösteriyoruz. Bu alanda STK’lar ve kurumlar için sosyal fayda sağlayan iletişim projeleri hayata geçirdiğimiz gibi, iletişim eğitimleri de vererek bilgilerimizin paylaşılmasını sağlıyoruz.

Bu dünyanın sadece insanların kullanımı için yaratılmadığına inanıyoruz. Sürdürülebilir bir ekosistem için insanoğlunun doğa ile hayvanlar ile uyum içerisinde dünyayı paylaşması gerektiğini düşünüyoruz. Biz de sadece kendimiz için yokuz bu dünyada. Kurumların olduğu gibi bizim gibi bireylerin de sosyal sorumluluk projeleri olduğuna inanıyoruz. Sivil Toplum Kuruluşları ile kendi sosyal sorumluluk anlayışımız çerçevesinde önce gönüllü, bu yetersiz kalıyorsa profesyonel destekler sağlıyoruz.